fbpx

Auto detailing Zawiercie

Na czym polegają moje usługi?

Czym jest auto detailing ?

Zakres usług jak obejmuje auto detailing jest ogromny jednak dla zobrazowania całego procesu posłużę się przykładem. Przez chwilę wyobraźmy sobie że nasz samochód tak jak i my potrzebuje chwili wytchnienia i odprężenia w taki miejscu jak SPA. W miejscu taki podajemy się różnego rodzaju zabiegom takim jak masaże, pilingów, maseczek oczyszczających, regenerujących, odmładzających i innych pozwalającym nam odzyskać dawno utracony blask. Właśnie tak zajmujemy się waszymi samochodami przywracamy im dawny blask i cofamy je w czasie do momentu kiedy wyjechały z salonu.

Myślę że użyty przykład dobrze obrazuje działania jakie są wykorzystywane w procesie odnowy samochodu. Usług detailingowych nie sprowadzają się do zwykłe czyszczenie i polerowanie, jest to proces długotrwały i żmudny przy wykorzystaniu profesjonalnych kosmetyków używanych z rozwagą. Decydując się na auto detailing w profesjonalnej firmie można być pewnym, że auto po zabiegach tego rodzaju zachwyci wyjątkowym wyglądem i świeżością oraz poczujesz się jak w nowym samochodzie.

Na czym polega Auto Detailing ...

Jeśli już wiemy czym jest Auto Detailing teraz możemy się skupić na tym jak wygląda tak usługa przeprowadzona profesjonalnie. 

Głównym zadaniem i celem procesu auto detailingu  jest pełne  przywrócenie powłoki lakierniczej do stanu idealnego poprzez wyeliminowanie lekkich zadrapań i zawirowań, które zostały uzyskane z upływem czasu i eksploatacji pojazdu.

Zanim to jednak nastąpi, zewnętrzna część karoserii  musi być dokładnie umyta i oczyszczona, aby usunąć jak najwięcej zanieczyszczeń. Podczas wstępnego mycia należy dotrzeć do każdego zakamarka oraz najmniejszej wnęki aby usunąć każde zanieczyszczenie karoserii. Aktywna piana wraz z brudem jest dokładnie spłukiwana tak aby usunąć jak największą ilość zabrudzenia karoserii.

Po umyciu, lakier jest glinkowany za pomocą specjalistycznej „glinki” , która delikatnie usuwa wszelkie trudne zabrudzenia pozostałe na powłoce lakierniczej, których nie udało się rozpuścić. Jest to ważny krok w procesie detailingu, ponieważ te zanieczyszczenia mogą utrudniać proces polerowania i mogą spowodować wiele mikro rys.

Polerowanie auta

Po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu lakieru zostaje on wypolerowany w celu usunięcia wszelkich lekkich zadrapań, zamgleń, utlenienia i innych niedoskonałości powierzchni. Zwykle wykonuje się to za pomocą specjalnej maszyny. Proces polerowania jest zwykle zadaniem wieloetapowym, ponieważ  używane są różne klasy past ściernych do poprawiania i udoskonalania, wykończenia. Proces ten może potrwać kilka godzin lub nawet dni, w zależności od wielkości i stanu pojazdu. Jest to zwykle najbardziej angażująca, pracochłonna i czasochłonna część procesu detailingu samochodu.

IMG_20181203_174250-01

Po polerowaniu i korygowaniu wszelkich niedoskonałości lakier jest następnie zabezpieczany. Jednak aby było to możliwe lakier musi być pozbawiony wszelkich resztek pasty oraz wszelkich pyłków. Wysokiej jakości naturalne pasty na bazie wosku Carnauba i syntetyczne polimerowe masy są stosowane w celu zapewnienia długotrwałej ochrony i stworzenia niesamowitego połysku. Wielokrotne nakładanie warstw wosku jest często stosowane w celu zapewnienia optymalnej trwałości i połysku, co nie jest rzadkością w przypadku wosków naturalnych zawierających dużą ilość Carnauby, które kosztują kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych.

IMG_20181203_174400-01

Okna i szkło są również polerowane i zabezpieczane dedykowaną powłoką, podobnie jak wszelkie części metalowe i chromowane. Gumy, tworzywa sztuczne i winyle są odświeżane aby im przywrócić utracony blask. Komora silnika również jest poddana czyszczeniu i zabezpieczeniu dedykowanymi preparatami to wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich szczotek i akcesoriów do tego przeznaczonych.

Pranie tapicerki samochodowej 

Tapicerka jest odkurzana i dokładnie czyszczona w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń oraz plam podobnie jak podsufitka. W przypadku tapicerki skórzanej dokładnie czyścimy każdy element, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z głębokich załamań, tapicerka następnie jest odżywiona oraz zabezpieczona. Tworzywa sztuczne, winyl i elementy wykończeniowe są czyszczone przy użyciu odpowiednich produktów, aby odżywić i chronić je przed słońcem.

Proces wykańczania wnętrz jest również bardzo angażujący i czasochłonny, ponieważ każdy obszar, w tym nawet najmniejszy odpowietrznik i przełącznik, jest właściwie obsługiwany za pomocą szerokiej gamy szczotek, wacików i ręczników z mikrofibry, aby usunąć najmniejsze cząstki kurzu z najciaśniejszych obszarów stosując odpowiednie kosmetyki samochowe.

Przedstawiony opis jest jedynie wielkim skrótem tego co tak naprawdę jest potrzeba do wykonania perfekcyjnego procesu odnowy. Nie można traktować go jako instrukcji ponieważ każdy samochód jest traktowany indywidualnie z dbałością o każdy element.

Zapraszamy właścicieli aut z Zawiercia, Myszkowa i okolic na usługi autodetailingu! Oferujemy korektę lakieru, pranie tapicerki samochodowej, a także czyszczenie podsufitki, woskowanie auta, nałożenie powłoki ochronnej na karoserię czy polerowanie auta i lamp… Zadzwoń już dziś – tel. 509 334 224

Close Menu